Klaaspõrandad ja -trepid on eriti sobilikud ja eksklusiivsed elemendid ööklubide, baaride ja teiste ajaviitekohtade projekteerimisel ja ehitamisel.
Samuti kaunistab ja annab ta kordumatu eripära ka igale eramule ja büroole.
Klaaspõrandad ja trepid ei takista valguse levimist ja tekitavad õhulisuse tunde.

Klaaspõrandate ja -treppide valmistamisel kasutame karastatud lamineeritud klaasi.  Klaasi töötlemise erinevad variandid võimaldavad minimiseerida metalli kasutamist. Tavaliselt koosneb klaaspõrand mitmest kihist: põhiklaasid - karastatud turvaklaasid ja nende vahel kiht tavalist klaasi, mis muudab põranda läbiva vigastuse korral vajumiskindlamaks.  Alati tuleb arvestada, et mida suurema pinnaga klaaspaneel, seda paksem on selleks kasutatav klaas. Samuti on õige kombinatsiooni ja klaasipaksuse väljaarvutamiseks vaja teada, kas toestatud on kõik klaasi küljed, kuidas ja kuhu täpselt põrand toetub, kui suur saab olema selle koormus, kas klaasi läbivad veel mõned muud detailid, on seal sees valgustid jne. 

Ka klaaspõrand on täpselt nii tugev, kui tugev on selle kõige nõrgem koht! 
Iga ava või auk klaasis kahandab selle turvalisust, mistõttu tuleb  enne klaaspõranda tootmist teha selgeks kõik võimalikud riskid ja ohutegurid ning need siis miinimumini viia.  Suuremate põrandate puhul, kus on paksud klaaspaneelid, võib põranda kogukaal olla kaugelt üle tonni. See aga eeldab, et juba varakult on läbi mõeldud, kuidas sellist põrandat oleks võimalik paigaldada ja kas klaasid üldse kuidagi ustest-akendest majja mahuvad.  

Kui olete otsustanud klaaspõranda kasuks, soovitame  kindlasti  varakult töö tegijaga  ühendust võtta, sest mida varem klaaspõranda teostus läbi mõeldakse, seda parem on tulemus.